Telefon

602600250

Email

masaze@hanaramesova.cz

Provozní doba

dle dohody

Klasická regenerační masáž
  • zad a šíje
  • rukou od prstů, dlaní, zápěstí, přes paže až po ramena
  • nohou od prstů, nártů, chodidel, kotníků a kolen
Liftingová (vyhlazující) masáž obličeje, krku a dekoltu
Indická masáž hlavy spojená s masáží šíje a ramen
Breussova masáž
  • jemná energetická masáž zad v oblasti páteře od posledního krčního obratle po kost křížovou
Masáž horkými lávovými kameny – dočasně není v nabídce
Případně lze domluvit kombinaci uvedených masáží podle Vašeho přání nebo aktuální potřeby.

O masážích

Masáž patří k nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva a její blahodárný vliv na tělo i duši je už lety ověřen. Bohužel v každodenním shonu na relaxaci jako součást naší duševní hygieny většinou zapomínáme. Jedním z důsledků toho je stres a především ten dlouhodobý pak postupem času ovlivňuje naše zdraví. V důsledku dlouhodobého napětí nebo jednotvárné práce jsou svaly „zatuhlé“ a může v nich docházet ke stažení žil, což dále vede ke zpomalení průtoku krve.

Pravidelná masáž by proto měla mít místo v našem životě. Pomáhá udržovat zdraví, krásu a energetickou rovnováhu.

Masáž je mechanickým působením na povrch těla, který masírovanému přináší pocity uvolnění a duševní pohody. Dochází při ní k dráždění bodů v kůži, šlachách, kloubech a svalech. Léčebné působení masáže spočívá ve stimulaci nervové soustavy, roztahování a uvolňování vazivové tkáně a svalů, aby byly pružné a elastické. Masáž uvolňuje svaly a zahřívá, a tak povzbuzuje prokrvení a oběh lymfy, zlepšuje cirkulaci kyslíku a produktů látkové výměny v lidském těle. Odstraňuje bolesti hlavy, nespavost či bolesti pohybového aparátu, které často bývají způsobeny zablokováním nervů v jednotlivých částech páteře.

Vždy platí, že čím je masáž delší, tím je jemnější a čím je kratší, tím více by měla být intenzivnější. Pomalá (relaxační) masáž uklidňuje, rychlá (regenerační) dodává energii.

Masáž by nikdy neměla způsobovat bolest.


Masáž v žádném případě nemůže nahradit odbornou lékařskou péči. Vždy a ve všech případech ohrožení zdraví nebo příznaků závažnějších onemocnění, je nutno vyhledat lékaře.